Co ubrać wybierając się na przejażdżkę rowerową?

stroje roweroweJeśli zaopatrzymy się w odpowiedni strój rowerowy- będziemy mogli aktywnie spędzać czas na przejażdżkach po Polsce o każdej porze roku. Tak naprawdę nie trzeba wiele, aby komfortowo jeździć na rowerze nawet zimową porą. A aktywny wypoczynek z pewnością zagwarantuje nam dobre samopoczucie.

Jaki strój rowerowy na pewno się sprawdzi?
Strój rowerowy powinien być dopasowany do pory roku. Jednak najlepszym pomysłem jest ubieranie się warstwami- zawsze można zrezygnować z jednej warstwy jeśli będzie za gorąco. Ciekawym gadżetem, który spodoba się każdemu pasjonatowi kolarstwa jest chusta typu buff. Tak niepozorna chusta może być dodatkowo ocieplana polarem lub też może posiadać membranę windstopper.

Odzież termoaktywna to podstawa. Poruszając taki temat jak stroje rowerowe przede wszystkim mówimy o odzieży funkcyjnej. Dla osób, które długie godziny spędzają na rowerowym siodełku przydatnym elementem garderoby mogą być spodenki ze specjalną gąbką w kroku, które zapewniają komfort jazdy i chronią wrażliwe miejsca przed otarciami. Odzież termoaktywna taka jak koszulki, legginsy czy bluzy przede wszystkim ma za zadanie efektywnie odprowadzać pot z ciała. Jazda na rowerze czasem wymaga przecież sporego wysiłku. Dzięki takiej odzieży skóra nadmiernie się nie wychładza. Zimą na pewno przydatna okaże się także czapka, najlepiej taka, która zakryje oczy oraz czoło. Aby była wyjątkowo ciepła najlepiej kupić taką, która jest wykonana z wełny Merynosów. W zimie obowiązkowe są także rękawiczki oraz buty rowerowe na zimę, czyli takie z wysoką cholewką i specjalną, dodatkową membraną.