Kurtki przeciwdeszczowe – zalety

kurtki przeciwdeszczowe

Kurtki chroniące przed deszczem skutecznie zapobiegną tzw. przemoknięciu do suchej nitki. Warto więc zdecydować się na ich zakup – szczególnie w polskim, nieprzewidywalnym klimacie.

Kurtki przeciwdeszczowe

Kiedy wybierze się kurtkę wysokiej jakości, nie trzeba będzie obawiać się ani małych mżawek, ani rzęsistych ulew. Nigdy nie zmoczy się także ubrań znajdujących się pod okryciem wierzchnim. Nie trzeba więc będzie rezygnować z czasu spędzanego na świeżym powietrzu – niezależnie od pogody. Kurtki chroniące przed deszczem są zazwyczaj dopasowanie do ciała więc można czuć się w nich bezpiecznie, a zarazem komfortowo. Są one wykonane z materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne, bardzo często posiadają też wygodne ściągacze z gumką i zabezpieczone mankiety. Takie kurtki przeciwdeszczowe  to doskonałe rozwiązanie dla osób aktywnych. Specjalne materiały oraz wkładki wentylujące usuwają nadmiar ciepła przy wzmożonym wysiłku, co pozwala czuć się komfortowo w każdej sytuacji.

Wewnętrzne membrany

Każda z kurtek przeciwdeszczowych zabezpieczona jest przed wodą i wiatrem za pomocą membrany. Ta warstwa ochronna w każdej kurtce może być inna – zależy to od jej producenta. Jedną z najlepszych jest membrana, której konstrukcja oparta jest o miliardy mikroskopijnych rozmiarów porów. Są one mniejsze od kropli deszczu – nie pozwalają wiec jej przeniknąć. Jednocześnie pory te są większe od pojedynczej cząsteczki pary wodnej – dlatego pot (w postaci pary) z łatwością wydostaje się na zewnątrz kurtki. Daje to niezwykły komfort użytkowania.